א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
האם אתם מעוניינים לאתר מקורות הכנסה של אדם מסוים בארץ?
הגעתם להסכם מול גורם מסוים, אך הוא טוען כי איננו מסוגל לשלם לכם - וזאת מכיוון שהוא נמצא במצב של פשיטת רגל. בהליך ההוצאה לפועל הוא אף יטען כי לא נותרו בידיו כל נכסים. האם זה אומר שאתם נותרים כעת בידיים ריקות וללא כלום? לא בהכרח. פעמים רבות, אותם אנשים שהם לכאורה חסרי כל - הם פשוט אנשים אשר מחביאים היטב את מקורות ההכנסה השונים שלהם בארץ. כיצד אפשר לאתר את מקורות ההכנסה הללו? התשובה היא פשוטה - לפנות לבלש פרטי, אשר יכול לבצע חקירות כלכליות עבורכם. שימו לב כי אתם לבדכם, לא יכולים להשקיע את הזמן והמשאבים שלכם בתהליך הגילוי, ואף אינכם מיומנים בכך. החוקר הפרטי לעומת זאת, הוא אדם עם ניסיון וידע, ולכן יוכל לאתר ביתר קלות את מקורות ההכנסה של בעל החוב, להביא את המידע לידיעתכם, וכמובן שתוכלו להביא את הנתונים בפני בית המשפט.

אילו מקורות הכנסה ניתן לאתר בחקירה?

 
● פוליסות ביטוח - לא פעם, בעלי החוב מסתירים מכם מידע פשוט מאד - שהם ניזונים מפוליסת ביטוח מסוימת. בין אם מדובר על פוליסה של ביטוח חיים, פוליסת ביטוח מנהלים, קרן השתלמות, קופות גמל, וכיו"ב. לא תמיד אנו חושבים על זה בתור מקור להון, למרות שזה מקור הכנסה לכל דבר ועניין! כמובן שבעלי החוב ינסו להסתיר את עובדת קיומן של אותן פוליסות וקרנות. חוקר פרטי מיומן יבצע חקירות כלכליות מתקדמות, אשר כמובן יאתרו היטב את הפוליסות הללו. חשוב לציין שלפי החוק, הפוליסות הללו אינן סודיות כלל ואמורות להיות חשופות - ועל כן הם יכולים לאתר אותן עבורכם היטב, ולבצע רישום מדויק.
● איתור של כלי רכב - כלי רכב הם משהו שלא מעט בעלי חוב ינסו להסתיר. קודם כל - קל מאד להסתיר אותם מבחינה פיזית, ולהציב אותם בינתיים בחניונים של מקרים, קרובי משפחה, וכיו"ב. לא פעם הם גם ינסו לבצע רישום של הרכב על שם קרוב משפחה, אך בפועל - ימשיכו להחזיק ברכב, ואולי אף ינסו בקרוב למכור אותו בתור מקור אפשרי להכנסה עבורם, וזאת לפני שהרכב יאותר. בעזרת משרד שיבצע חקירות כלכליות, תוכלו לעצור את התהליך הזה במהירות. משרד החקירות יבצע איתור עבור כלל כלי הרכב שהם בבעלותו של החייב - וכן כלי רכב שהם בבעלות של קרוביו. משרד החקירות אף יבצע מעקב אחרי שינוי רישום הבעלות - שהרי אם זה נעשה לקראת ההכרזה על פשיטת הרגל, קל יהיה להראות את הקשר ואת העובדה כי בעל החוב מנסה להתחמק ממכירת מקור ההכנסה שלו.
● איתור נדל"ן - עוד מקור הכנסה אפשרי עבור בעל חוב הוא כמובן נדל"ן שהוא השקיע בו - למטרה של מכירה או השכרה. משרד שמבצע חקירות כלכליות, יבצע כמובן מעקב אחרי כלל הנדל"ן שנמצא בבעלותו של החייב. גם כאן, יהיה ניסיון בהעברת הבעלות לקרוב משפחה. לעתים קרובות, הדבר אף מוצג בתור "מתנה" שבעל החוב נתן לקרוב משפחתו. גם כאן, חקירה מקורית ואמיצה, תוכל להביא את הפרטים הללו על פני השטח - ואתם תוכלו להוכיח לבית המשפט כי מדובר על מקור הכנסה של החייב.

איתור מקורות הכנסה
הכנסה שלא כדאי להתעלם ממנה
יש אנשים ששוקלים האם יהיה להם משתלם בכלל לפנות לחקירות כלכליות, שכן מהו ערך הנכס שכבר אפשר לגלות? בפועל, מדבור לא פעם על מקורות הכנס המשמעותיים מאד - כאלו שמכניסים לחשבון הבנק של החייב אלפי שקלים מידי חודש, ואולי אף מעבר לכך. לכן, כדאי בהחלט להשקיע ולפנות למשרד חקירות, שיחשוף את האמת.