א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 
חקירות כלכליות מתבצעות על ידי משרדי חקירות מקצועיים. לחקירות מן הסוג הזה יש מאפיינים מיוחדים וכדאי להכיר אותן. אחת התכונות שמאפיינות את החקירות היא ביצוע מהלכים מעבר לים. כך למשל ניתן לאתר נכסים בחו"ל ולהשיג שורה ארוכה של יתרונות:

ריכוז כל המידע במקום אחד בלבד

איתור נכסים בחו"ל חשוב כי הוא מאפשר לנציגי החברה שאחראית על החקירה לרכז את כל המידע תחת קורת גג אחת. בעזרת בדיקה הנכסים שיש בארץ והשוואה שלהם עם הנכסים מעבר לים ניתן לדעת מה היכולת הכלכלית האמיתית של הנחקר. לאחר איסוף הנתונים מעבירה אותם החברה ללקוחות שהזמינו את החקירה וכך למעשה היא מקדמת את התהליך.

שימוש בציוד מתקדם

איתור נכסים בחו"ל דורש שימוש בציוד מתקדם. הציוד מיועד למעקב, להאזנות סתר ולחקירות ולעיתים הוא גם כולל בדיקת פוליגרף של הנחקר. השימוש בציוד מתקדם נועד להעלות את רמת האמינות של הבדיקה ולאפשר שימוש במסקנות איתור הנכסים גם בין כתלי בית המשפט.

עמידה בלוח זמנים

איתור נכסים בחו"ל הוא לעיתים קרובות הדרך היחידה של התובע להשיב לעצמו את זכויותיו במסגרת לוח הזמנים שנקבע על ידי בית המשפט. הנתבעים יודעים עד כמה קשה לאתר נכסים בחו"ל במסגרת חקירות כלכליות והם מנסים לנצל זאת, אך התפקיד של משרד חקירות הוא לעמוד בלוח הזמנים שנקבע ולעשות זאת מבלי להתפשר על התוצאות.
 
חקירות כלכליות

מתי מבצעים חקירות שקשורות לכספים ?

חקירות בענף הכלכלי מבוצעות עבור לקוחות פרטיים ועסקיים. לקוחות פרטיים משתמשים בדרך כלל בחקירות כאלה במסגרת הגשת תביעות גירושין ודיני משפחה, בעוד לקוחות עסקיים עושים זאת לאחר פירוק שותפויות או במסגרת הליך "הרמת מסך" מול בעלי חברות בערבון מוגבל.
מבחינת הלקוחות, חשוב לבדוק מי מבצע את החקירה ולא רק מתי כדאי להזמין אותה. ביצוע של החקירה על פי הכלים הניתנים בחוק חייב להיות מהיר ויעיל. יש לתאם איתור נכסים בחו"ל על מנת לרכז את כל המידע תחת קורת גג אחת, לוודא שמתבצע שימוש בציוד מתקדם ולבקש התחייבות ללוח זמנים.