א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 
 

גירושין בעקבות בגידה

באופן כללי בגידה היא אחת העבירות הקשות ביותר. הבגידה יכולה להיות בגידה באמונה מסוימת, במדינה, ברעיון אך בעיקר בבן או בת הזוג. מה לעשות כאשר בן הזוג בוגד בנו ומה השלבים הנכונים לגירושין במקרה כזה? הנה כמה דברים שכדאי לדעת על הנושא המורכב והעצוב הזה.

קודם כל תאששו את הטענות

אין ספק שבגידה היא אחד האירועים הקשים ביותר שיכולים לקרות לכם בחיים אל לפני שאתם ממהרים להסיק מסקנות, כדאי מאוד שתירגעו ותחפשו את ההוכחות. ההוכחות לעתים יכולות להיות עילה לגירושין בבית משפט אך זה כבר תלוי בסוג ההוכחה. למשל, יכול להיות שראיתם במו עיניכם את הבגידה, אולי בכלל הצלחתם לצלם או להקליט שיחה מסוימת ואולי תחושת הבטן שלכם חזקה מתמיד בגלל כל מה שמסביב. בכל מקרה רק חוקר פרטי בגידות יכול לעזור לכם לגייס את ההוכחות וזה השלב הראשון והחשוב ביותר, כדי לאשש את מה שאתם מרגישים וחושבים.

יש הוכחות, מה עכשיו

אחרי שיש לכם הוכחות חותכות לגבי הבגידה של בן או בת הזוג שלכם הגיע הזמן לפנות לעורך דין מתאים. אין כזה דבר עורך דין בגידות אך יש כזה דבר עורך דין גירושין, והוא מספיק מנוסה ומקצועי כדי לעזור לכם. הוא יעשה לכם סדר בראש ויסביר לכם מהו תהליך הגירושין, מה ההשלכות שלו, מה אפשר לעשות במצב הספציפי שלכם וכמובן מה השלב הבא מהרגע שאתם יוצאים מהדלת של המשרד שלו, כי בוודאי אתם תצטרכו את התמיכה הזו גם במובן הנפשי והרגשי. קשה מאוד להתנהג עם בן הזוג כרגיל אחרי שהוכחה בגידתו אך לפעמים זה יהיה הצעד הנכון ולא לספק לו על הגילוי.

האם יש השלכות על הגירושין

תהליך גירושין הוא תהליך מסובך מאוד אך הוא יכול להיות הרבה יותר חד וקצר אם תצליחו לגייס מספיק טיעונים והוכחות. ככל שתתכוננו לבית המשפט בשלב מוקדם יותר תצליחו להשיג תוצאות טובות יותר בעיקר אם מדובר בתא משפחתי שכולל רכוש משותף רב, ילדים ובעיקר ללא הסכם חיים משותפים שידוע גם בשמו הסכם ממון. חשוב לזכור שיש אפשרות גם לפנות למגשר גירושין שיצליח להסביר לשניכם מה המצב המשפטי ביניכם בעקבות הבגידה אם כי אחרי בגידה סביר להניח שתרצו להיכנס בבן או בת הזוג הבוגדניים ולא לנסות לגשר את המצב עמו כלל וכלל ובטח לא להישאר יחד.

בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה

חשוב לזכור כי אפשר לפנות לערכאות המתאימות כדי להתגרש ולכל בית דין יש את התנאים שלו. כמובן שלאישה מוטב לפנות לבית המשפט לענייני משפחה ולא לבית הדין הרבני כיוון שלרוב האישה תהיה במעמד נחות מהגבר אפילו כאשר זה בגד בה, אך כמובן שהבגידה מצד הגבר בכל מקרה תשפר את מצבה. ההשלכות המשמעותיות של בגידה הן זכויות יתר לטובת הצד הנבגד, כאשר לצורך המחשה: בגידה מצד האישה יכולה לנשל את זכויותיה מדמי מזונות, אך כמובן שמבחינת הילדים הם יקבלו את דמי המזונות שמגיע להם כי אין להם קשר למה שקרה בין אבא ואימא.

כל מקרה לגופו

אין ספק שבגידה היא מצב רע מאוד שיכול להשאיר צלקת עמוקה בנפש שיהיה קשה להתאושש ממנה. עם זאת, חשוב לזכור שכל מקרה לגופו ויכול להיות שמצד אחד העילה לגירושין תהיה די ברורה עם הבגידה, ואפילו תזכו לפיצוי כספי בעקבותיה, לצד מקרים אחרים שלבגידה לא תהיה כל השלכה ואפילו שינוי במעמד המשפטי שלכם לא תקבלו. בית המשפט לענייני משפחה מגלה הבדלים קטנים מאוד בהתאם לעילת הגירושין לעומת בית הדין הרבני ובכל מקרה מתייחס לבגידה כחלק קטן מהתמונה הכוללת בין בני הזוג.