א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 

חקירות עסקיות - מועמדים לעבודה

בכותרת הסיפור הקצר שפרסמה פלנרי אוקונור בשנת 1953 (בקובץ סיפורים בעל שם זהה), נטען כי "אדם טוב קשה למצוא" וייתכן בהחלט כי ישנם רבים, ואפילו רבים מאוד, שיחלקו על הקביעה הפסימית הזאת. הרבה פחות מכך יחלקו על הקביעה לפיה "עובד טוב קשה למצוא" ועל כך אין עוררין.

בעידן שבו מוסר העבודה רק הולך ומידרדר ובתקופה שבה אפילו נבחרי ציבור, שלא לומר ראשי ממשלה ונשיאים, נתפסים בקלקלתם, נראה שאין באמת מקום לפליאה כאשר עובדים בדרגים השונים מתנהלים בצורה שלא מכבדת את מקום העבודה (אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר ודי לחכימא ברמיזא).

אם אתם מעוניינים למנוע מצבים לא נעימים שמקורם בהעסקה של עובד לא מתאים או חלילה של עובד בעל כוונות זדון כלפי הארגון שלכם, נראה שהגיע הזמן לשפוך מעט אור על הנושא של חקירות עסקיות.

חקירות עסקיות - על קצה המזלג

 
חקירות עסקיות הן בדרך כלל חקירות שיוזם בעל עסק המעוניין להגן על העסק שלו. נכון להיום נשקפות לבעלי עסקים רבים סכנות לא מעטות, כשבין היתר מדובר בסכנות חיצוניות כמו לדוגמה מתחרים עוינים, אך לא אחת מדובר גם בסכנות מבית, כמו לדוגמה שותפים סוררים או אפילו עובדים שלרוע המזל מעלו באמונו של בעל העסק.
 
חקירות עסקיות
 
חקירת מועמדים לעבודה נכללת תחת הגדרת המטרייה של חקירות עסקיות שכן מטרת העל של החקירה היא לוודא שבעל העסק לא יקבל לשורותיו עובד שאינו ראוי לכך. רבים לא יודעים זאת, אבל בשנים האחרונות אנחנו עדים להקשחה של חוקי הגנת הפרטיות ולאכיפה של סעיף 22 בחוק המרשם הפלילי ותקנות השבים כך שלמעסיק מן השורה קשה מאוד לברר פרטים בנוגע לעברו הפלילי של המועמד דרך רשויות החוק.
 

?מה כוללת חקירת מועמדים לעבודה

חקירת מועמדים לעבודה יכולה לכלול מרכיבים שונים, בהתאם לסוג המשרה, לפרטים שבעל העסק מעוניין לברר ועוד. במקרים מסוימים החקירה תתבצע ללא ידיעתו של המועמד ע"י בלש פרטי אך בחלק מהמקרים ניתן לחבר את המועמד למכונת פוליגרף (מכונת אמת) ולשאול אותו שאלות חשובות כמו לדוגמה "האם אי פעם גנבת דבר מה בעל ערך ממקום עבודה?" או למשל "האם אי פעם פיטרו אותך מעבודתך על רקע חשד לגניבה או מרמה"?

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום מועד לפגישת ייעוץ בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע המומחים של חברת א. חפץ חקירות ומעקבים, המתמחה בביצוע מעקבים וניהול חקירות סמויות, במסגרת פעילות במישור האישי ובמישור העסקי.

באפשרותכם להתקשר לטלפון 03-9443000 ובנוסף באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם באתר ונציגי החברה ישובו אליכם בהקדם.