א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 
חצות הלילה, הטלפון הנייח או הנייד מצלצל והמספר המופיע על הצג אינו מזוהה (מספר חסוי או חסום לשיחה חוזרת)... אתם קופצים בבהלה, כי מי יכול להתקשר בשעה כזו חוץ מאשר מקרה חירום? כשאתם עונים ב"הלו" מתוח, במקרה הטוב, מהצד השני לא נשמע כל קול. במקרים החמורים יותר, תספגו מטר קללות בקול בלתי מוכר לכם. התחושה היא קשה, מישהו התפרץ לחייכם ורמס את פרטיותכם ברגל גסה, ממש כאילו פרץ פיזית לביתכם.

סובלים מהטרדות טלפוניות?

כאשר מדובר בהטרדות טלפוניות חד פעמיות, ייתכן שמדובר במעשה משובה רנדומלי של בני נוער משועממים, החוויה תישכח מזיכרונכם ועד מהרה תוכלו לחזור לחייכם השוטפים. אולם, לרוב, הטרדות חוזרות ונשנות מסוג זה מעידות כי מדובר במישהו אשר נוטר לכם טינה על משהו, אמיתי או מדומיין, שעשיתם לו. זוהי דרכו המעוותת "לנקום" ולערער את שלוות חייכם. כמובן שאין שום סיבה הגיונית בעולם שתצדיק מעשה מסוג זה, ואין גם סיבה שתמשיכו לחיות בחשש בכל פעם שאתם עונים לטלפון המצלצל.


 
 
מוטרדים? החוק עומד לצדכם
סעיף 30 לחוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ"ב - 1982 מתייחס לטרדות טלפונית בחומרה וקובע כי "המשתמש במתקן בזק באופן שיש בו כדי לפגוע, להפחיד, להטריד, ליצור חרדה או להרגיז שלא כדין, דינו - מאסר שלוש שנים". מאחר שהחוק חוקק בשנת 1982, אין בו התייחסות ספציפית לטלפונים סלולריים, להודעות מיידיות ו-SMS, אולם הוא הוחל מאוחר יותר גם על טלפונים ניידים ואמצעי ההתקשרות שהם מייצרים. כנגד מטרידים כאלה ניתן לנקוט בסנקציה פלילית ואף בסנקציה אזרחית (תביעה לפיצוי כספי).

מספר חסוי? אין דבר כזה
רוב שיחות הטלפון המטרידות (אשר אינן בגדר ספאם טלפוני שיווקי) תבוצענה ממספר חסוי, על מנת להקשות על זיהויו של המטריד. כאן נכנסות לתמונה חברות המבצעות חקירות פרטיות. חברות כאלה תוכלנה לאתר את המספר שממנו אתם מוטרדים, את העומד מאחורי ההטרדות, שמו וכתובתו, ותגשנה לכם תיק מסודר, אשר איתו תוכלו לגשת למשטרה לצורך הגשת תלונה.

הטרדות טלפוניות מכניסות מתח רב ומיותר לחיי המוטרדים. אם אתם סובלים מהטרדה טלפונית מתמשכת, זה הזמן לפנות לחברת חקירות פרטיות - א. חפץ חקירות ולשים קץ להטרדות.


 
חשיפת מטרידים בטלפון