א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 

מיומנויות של בלש פרטי

בלש פרטי הוא בעל המקצוע אשר אמון על ביצוע החקירות החשאיות, השירות אותו מספק משרד חקירות. בישראל, על חוקרים פרטיים לקבל רישיון לפני שהם מתחילים לעסוק במקצוע. אדם אשר יעסוק בחקירות פרטיות ללא רישיון מטעם הוועדה לרישוי חוקרים פרטיים יועמד לדין.

לכל בלש פרטי טוב ואיכותי, יש מספר תכונות והתמחויות:

  • יכולת איסוף מידע טובה ושילוב בין כלים – לרשותו של החוקר הפרטי עומדים אמצעים שונים ומגוונים לביצוע החקירות. החל מאמצעים טכנולוגיים מתקדמים ועד כלים בסיסיים עבור כל חוקר כגון משקפות. אמצעים שונים מיועדים להבאת והשגת מידע שונה. האמצעים יהיו מסוגים שונים – אמצעי מעקב ויזואליים, אמצעים אנושיים כגון חקירות ושאילתות, והאזנות. על מנת לבצע חקירה טובה יש להכיר ולהתמחות בשלל האמצעים הללו. שילוב נכון של שלל האמצעים הללו יבטיח את תמונת המידע הכוללת ביותר.
  • יכולת לקרוא אנשים – חוקר טוב חייב להכיר "אנשים". הכוונה היא להבין בצורה טובה כיצד אנשים מתנהגים ומגיבים לסיטואציות שונות. על החוקר להצליח להבין מה יהיו מעשיו של אדם וכיצד יפעל. בצורה כזו יצליח החוקר להתחקות בצורה טובה יותר אחר אנשים או לאתר אותם. בנוסף, נדבך חשוב בעבודת החוקר הוא ביצוע תשאולים של אנשים שונים. חשוב לדעת כיצד לשאול את השאלות, לדעת להבין את המידע שבין השורות ולקרוא את הגורמים השונים.
  • סבלנות – בחקירות רבות, נדרש מהחוקר לבצע מעקב או להתחקות אחר גורם מסויים. לרוב יהיו הרבה "זמנים מתים" בהם ייאלץ הבלש להמתין. על החוקר להיות סבלן במיוחד, ולא להאיץ לשווא בחקירה או בגורמים השונים. היכולת לעבוד בסבלנות ולחכות לדברים שיקרו בקצב המתאים היא חיונית עבור כל בלש פרטי מיומן. בנוסף, חקירות רבות הן מסובכות ומורכבות, לא ניתן לפצח את כל החקירות בשבוע אחד. לעיתים ייאלץ החוקר לעבוד על חקירה לאורך הרבה זמן עד שהמידע הרצוי יתגלה.
 
בלש פרטי
 
 
מיומנויות של בלש פרטי
 
משרד חקירות מוצלח יעסיק מספר חוקרים פרטיים ובלשים מיומנים ומנוסים. מלבד הניסיון והמיומנות, על כל בלש פרטי להחזיק במספר תכונות והתמחויות אשר יבטיחו כי יבצע את חקירותיו בצורה מוצלחת. התכונות הללו קריטיות על מנת להצליח להגיע לכמה שיותר מידע אמין ומקיף עבור הלקוח. בין שלל ההתמחויות והתכונות ציינו את היכולת לאסוף מידע בצורה והתמחות בשלל האמצעים העומדים לרשות החוקר הפרטי. בא. חפץ משרד חקירות תוכלו למצוא חוקרים ובלשים מהשורה הראשונה, אשר יהיו זמינים לבקשותיכם השונות.