א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 

מיקרו בגידה – האם קיים כזה דבר?

אם אתם מנהלים מערכת יחסים עמוקה וארוכה או נשואים כבר שנים רבות – וודאי הספקתם ללמוד את מערכת הקודים הזוגית המיוחדת לכם, כמו גם את מערכת החוקים הנוקשה המלווה בדרך כלל קשרים זוגיים. מרגע בו בחרתם אחד בשניה, אתם מחויבים למעשה לבן או לבת הזוג וכמו אומרים – כל זמן שאנחנו יחד, בני המין השני לא קיימים. כל זה טוב ויפה כששני בני הזוג מצייתים למערכת החוקים הלא כתובה הזו, אך מה קורה כשאחד מבני הזוג בוגד? אז, בדרך כלל, יסתם הגולל על מערכת היחסים, או לפחות תיפער בה תהום עמוקה.

וכעת ננסה לשאול שאלה קשה יותר: מה קורה כשאחד הצדדים לא ממש בוגד, אלא רק חוטא בבגידה קטנטנה? לא בטוחים למה הכוונה או מה התשובה לשאלה? הכירו את הנגע החדש של דור הדיגיטל והסמארטפונים – בגידה, אבל קטנה. או במילים אחרות: מיקרו בגידה.

 
מהי מיקרו בגידה ?

מיקרו בגידה: קווים לדמותה

אתם יושבים בסלון ביתכם. הבן שלכם משחק במחשב שלידכם, הבת מציירת ציור, וזוגתכם במקלחת. לכאורה – ערב רגיל ורגוע, אלא שאז, תוך כדי שיטוט אקראי בחשבון הפייסבוק שלכם, אתם נתקלים בתמונה של האקסית. נכון, הכל ביניכם נגמר ממש יפה ואפילו נפגשתם באירועים שונים במהלך השנים – ואחרי הכל, עבר כל כך הרבה זמן, הרי ברור שלעולם לא תבגוד באשתך – אבל מדוע זה יהיה כל כך גרוע לחטט לה קצת בפרופיל? רק כדי לראות מה שלומה.

ואז, אחרי שאתם מרגיעים את עצמכם, מתפלק לו לייק קטן לתמונה אחת, אייקון צוחק לפוסט שני ובלי שאתם שמים לב – עברו יותר מעשרים דקות, ואתם עדיין בתוך הפרופיל של אישה שהיא לא בת הזוג שלכם. במהלך הימים והחודשים הבאים, אתם מוצאים את עצמכם חוזרים על אותו התהליך בדיוק – אלא שכעת הדבר היחיד שנשאר אותו הדבר הוא הילד המשחק במחשב והילדה שמציירת, שכן מערכת היחסים שלך ושל זוגתך, איך לומר, לא נמצאת בדיוק במקום בו היא הייתה.

האם אנחנו בוגדים?

הסיטואציה הזו פותחת ארסנל שלם של שאלות ותהיות, כשהגדולה מביניהן היא: מה נחשב כבגידה? בעידן בו יחסים רבים מתנהלים באופן וירטואלי בלבד ונוצר שיח שלם שלא מתקיים במימד הממשי – מיקרו בגידה נחשבת, כך לפי המומחים, לבגידה לכל דבר. נכון, לא ביצעתם אף מעשה אקטיבי, ואין כל רע, לכאורה, בלשלוח אייקון מפוקפק לעמית שלך לעבודה שסה"כ את די מחבבת – אבל תכלס, מעבר לכך שהמעשים הקטנטנים האלה "כשרים אבל מסריחים" לכשלעצמם, הם גם עשויים להוביל לתהום שלעיתים קרובות – אין ממנה חזרה.
 
מיקרו בגידה

למה זה כל כך נורא?

דווקא בעידן הוירטואלי בו מילים נשלפות בקלות רבה מדי – אנחנו חייבים לשים לב ולהיזהר מאוד במעשינו. תשאלו כל חוקר פרטי בגידות ושל תחומים נוספים – מעשים קטנים הופכים לגדולים מהר מאוד. מעשים שנעשו בלי כוונת זדון – מסלימים מהר מאוד ומידרדרים למקומות שלא חשבנו שיגיעו אליהם בכלל. ספציפית בתחום הבגידות המסובך דיו גם כך, הגבול מיטשטש מהר מאוד.

מה נחשב כלא בסדר? מה נחשב כתמים ולגיטימי? כבר אמר המשורר – אם יש התלבטות – אין התלבטות. ברגע שיש תקשורת סמויה בין אחד מבני הזוג לבין אדם מן החוץ – כבר מדובר בתקשורת אינה כשרה. למרות הדברים הללו – מוטב כי כל זוג יחליט מהי הדרך הנכונה לו.

אלירן חפץ הוא חוקר פרטי בגידות עם שנים ארוכות של נסיון, העומד בראש משרד חקירות פרטי המספק את שירותיו המקצועיים ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד, וחבר בלשכת החוקרים הפרטיים. אם יש לכם ספק שלא נותן לכם מנוח ואתם רוצים לרדת לחקר האמת – אני כאן בשבילכם, ומעמיד לרשותכם את נסיוני ואת הידע המקצועי שרכשתי