א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 

מעקב אחר מתחרים עסקיים

האמירה "ידע הוא כוח", אשר מיוחסת לסר פרנסיס בייקון, מדינאי ופילוסוף אנגלי, והיתה נכונה לימיו, הופכת למדויקת וקולעת שבעתיים בימינו-אנו, עידן המידע. חשיבותו של מידע לבית העסק או הארגון היא כפולה: בפעם הראשונה כאשר מדובר במידע משלו, מידע עסקי שהוא עצמו מייצר ומשתמש בו ועליו הוא צריך להגן בכל האמצעים הקיימים, ובפעם השנייה, כאשר מדובר במידע עסקי של המתחרים.

מעקבים כחלק בלתי נפרד ממודיעין עסקי-תחרותי

 
 
תחום המודיעין העסקי הינו תחום ותיק, אשר התפתח ותפס תאוצה מוגברת בשנים האחרונות בעקבות הצמיחה המשמעותית בערוצי התקשורת והפרסום. אם בעבר הלא רחוק נאלצת לשלוח חוקר פרטי (או מרגל) שיעקוב פיזית אחר מתחרה, כיום, חלק גדול מהמידע נמצא גלוי על פני השטח וזמין לאיסוף על ידי אנשי מקצוע מנוסים. מעקבים שוטפים אחר פעילותם הגלויה והסמויה של מתחרים נהפכו לחלק בלתי נפרד מתחום המודיעין העסקי תחרותי. מעקב שוטף אחר מתחרים ושמירת האצבע על הדופק לא רק מאפשרים לך לדעת מה נכון לעשות עכשיו, אלא אף מאפשרים לך לצפות ולתכנן את צעדיך העתידיים.
 
מתחרים עסקיים
 

איזה מידע יעיל ניתן למצוא על המתחרים?

מדהים לדעת כמה מידע ניתן לדלות וכמה מסקנות ניתן להסיק מכמויות המידע (הזניח לכאורה) אשר מפורסם על ידי עובדי ארגונים וחברות ברשתות החברתיות, למשל. שינויים פנים- ארגוניים, פיטורים, גיוס כוח אדם חדש בתפקידים מסוימים או פתיחת מחלקה חדשה, כל אלה יכולים להעיד על שינויים מגמתיים החלים אצל המתחרים ועשויים להשפיע גם על העסק או הארגון שלך. מודיעין עסקי עשוי להיות גם מעקב שוטף אחרי מצב השוק בראייה כוללת ורחבה, זיהוי מתחרים חדשים, שותפויות קבועות ושותפויות לצורך פרויקט ספציפי, יאפשרו לך לקבל תמונת מצב אמיתית ואת הנתונים הדרושים לך לצורך גיבוש האסטרטגיות העסקיות והשיווקיות.

איפה נמצא המידע?

המידע נמצא בכל מקום ברמות שונות: חלקו גלוי על פני השטח, למשל, באתרים הרשמיים של המתחרים, בכנסים, באירועים ובאתרי החדשות. חלקו האחר מרומז יותר ודורש יכולת עיבוד וניתוח של המידע כדי להפכו למועיל, כדו"חות פיננסיים, דו"חות אנליסטים ומידע שמפרסמים העובדים של המתחרה. מאחר שמידע זה איננו בהכרח ברור ונהיר, יש צורך בעין מקצועית כדי להפיק ממנו את המרב.
גם אם אינך חש כיום שהמתחרים שלך נושפים בעורפך, מודיעין תחרותי הוא Must בעולם העסקי של ימינו.

פנה עוד היום לא.חפץ חקירות ומעקבים בטלפון מספר 050-9200299
או השאר את פרטיך בטופס "צור קשר" באתר.