א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 

שיטות חקירה של בלש פרטי

הפתחות תחום החקירות בשנים האחרונות
בעולם המחשוב, "חוק מור" מנסח, באופן כללי, נוסחא הקובעת כי יכולות המחשוב והעיבוד יכפילו את עצמן בכל שנתיים לערך. ואכן לאורך השנים מאז ניסוח החוק זו הייתה פחות או יותר המציאות – להלן כוח המחשוב האדיר הנרתם כיום לכמעט כל משימה. אך הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מהיר מאוד גם מחוץ לקופסאות המחשבים. בתחום החקירות והמעקבים אנו יכולים לראות זינוק אדיר ביכולות לאורך תקופה לא ארוכה של שנים. הטכנולוגיה נותנת לנו כנפיים כחוקרים מקצועיים גם באופן מעשי וגם באופן מטאפורי, עם כלים מתקדמים ויכולת לבצע מעקבים וחקירות יעילים במיוחד.

במאמר זה נסקור את התפתחותם של אמצעי המעקב לאורך השנים, מדברים שבעבר נראו פורצי דרך אך כיום נראים כלקוחים מתקופת האבן ועד חידושים מרחיקי לכת כיום. נקודה שראוי לציין ולקחת בחשבון היא שלא משנה עד כמה הטכנולוגיה תתקדם ותתפתח מבחינת חקירות ומעקבים, עדיין דרוש גורם אנושי מקצועי ומנוסה מאוד לקבלת תמונה מלאה וביצוע אופטימלי של המשימה.

שימוש באמצעי מעקב בשיטות חקירה

 
בראשית הדרך, שיטות חקירה לפני כמה עשורים היו שונות מאשר השיטות של היום, משרדי חקירות הסתמכו בעבודתם לא מעט על עבודת רגליים בשטח ונעזרו באמצעי מעקב אנלוגיים שהיו במקרים רבים איטיים מאוד ולאו דווקא אמינים במיוחד. אמצעים אלו כללו, למשל, מכשירי האזנה מסורבלים שהצריכו אמצעי הקלטה מסורבלים אף יותר, מצלמות אנלוגיות שהשתמשו בסרט צילום שממש היה צריך לפתח כדי לראות מה בכלל נלכד בעדשה וכיוצא באלו.
 
שיטות חקירה של בלש פרטי
 
 

אמצעי מעקב דיגטליים ושיפור ביעילות העבודה

קשה לתאר את השפעת הזינוק לעבר העידן הדיגיטלי על ענף החקירות הפרטיות והעסקיות. מציאות טכנולוגית זו אפשרה מעקבים יעילים וחכמים יותר, מזעור מהותי של רכיבים וכלי מעקב וכמובן ניתוח תוצאות בזמן אמת בשטח. המצלמות הדיגיטליות הציעו למשרדי חקירות את האפשרות לראות בזמן אמת מה צולם ומה איכות הצילום. אמצעי ההאזנה השתפרו, קטנו פיזית והפכו אמינים הרבה יותר מבחינת תפקוד ואיכות סאונד, למשל. רכיבים אלקטרוניים מתקדמים יותר שיפרו מהותית את עבודת החוקר הפרטי וסיפקו תוצאות יעילות, ממוקדות ומהירות יותר ללקוחות.

מעקבים ושיטות חקירה מתוחכמות

כיום, כאשר כל אחד מאיתנו מחזיק בכיס מכשיר דיגיטלי רב עוצמה ויכולות (הסמארטפון) וכאשר הטכנולוגיה לא עוצרת לרגע, משרדי חקירות עושים שימוש באמצעי מעקב מתקדמים ומהפכניים ממש. מעקבים כיום מאופיינים ברמת דיוק גבוהה מאוד, בפחות מעורבות פיזית קרובה ורגישה שעשויה לסכן את החקירה וכמובן שבתוצאות יעילות במיוחד.

לצד זינוק אדיר ביכולות של צילום דיגיטלי ואמצעי האזנה כאלו ואחרים המאפשרים הגדלת טווחים ושיפור האיכות יחד עם מזעור משמעותי אף יותר, ישנם אמצעי מעקב חדשים שממש שינו את השוק.

כך, ניתן כיום לכרות מידע רב על מושא החקירה באמצעות הסמארטפון שלו, וכן באמצעות גישה לניתוח תעבורת רשת ופעילות על גבי מחשבים. ניתן בקלות יחסית לבצע מעקבים פיננסיים ברחבי העולם ואנו יכולים כיום אפילו להגיע לצלם במקומות בהם בעבר לא הייתה גישה אליהם, זאת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים (רחפנים לדוגמא).

פנו היום, בדיסקרטיות מלאה, למשרד חקירות א. חפץ ותלמדו אודות אמצעי המעקב המתקדמים שלנו – 050-920-0299.