תחום החקירות הפרטיות והעסקיות בישראל כיום הינו מוסדר ומקצועי מאוד, ממש לא קשור לתפיסות שייתכן ופעם שלטו בקרב הציבור לגבי תחום עיסוק מורכב ודינמי זה. פנייה למשרד חקירות מקצועי יכולה להיעשות למטרה פרטית-אישית ויכולה גם להיות לצרכים עסקיים למיניהם. אך תהיה סיבת הפנייה אשר תהיה, ישנם כמה דברים שעליכם לדעת לפני ביצוע הפנייה בפועל וכמו כן ישנן השלכות שראוי להכיר. על כך נפרט במאמר הבא.

באילו מקרים נפנה למשרד חקירות ?

לפני שנפרט מהי הדרך הטובה ביותר לבחור משרד חקירות, נציין כמה מקרים בהם לרוב אנשים מוצאים את עצמם מחפשים משרד כזה. אחת הדוגמאות הקלאסיות לפנייה לחוקר פרטי היא עבור חקירה של בן הזוג ומציאת עדויות לבגידה. עדויות כאלו יכולות להיות צעד מכריע במשפט גירושין שמתנהל. דוגמא נוספת לפנייה למשרד של חוקרים היא דווקא מהתחום העסקי.

כך לדוגמה, לפני שחברה מסוימת תחתום על חוזה שבו מעורבים אינטרסים רבים ולא מעט כסף, היא תחקור ותוודא שהחברות האחרות שחותמות על העסקה לא מנסות לטמון לה פח כלשהו. אפשרות פופולארית נוספת לעריכת חקירות היא בתחום הכלכלי, כמו לדוגמא איתור נכסים במקרה של משפט גירושין או מקרה של חלוקת ירושה בין כמה צאצאים של אותו נפטר.

כיצד לבחור את משרד החקירות הטוב ביותר ?

בחירה של משרד החקירות הטוב ביותר, מתחילה בהגדרה מדויקת של הצורך בגינו אתם רוצים לפנות לחוקר. הגדירו לעצמכם מראש מה בדיוק הייתם מצפים שהחוקר יעשה במסגרת החקירה וכן כמה אתם מוכנים להשקיע בתוצאות של חקירה זו.

לאחר שעניתם לעצמכם על השאלות הללו, מומלץ לפנות למשרד חקירות גדול מומלץ ומוכר. נסו להתייעץ עם חברים שכבר יצא להם לעבוד עם משרדים כאלו בעבר ומוכנים להמליץ לכם על משרד ספציפי. אפשרות נוספת היא להתייעץ עם עורך הדין שלכם בנושא המשפחתי או הכלכלי שבעקבותיו אתם מחפשים חוקר.

משרדי עורכי דין רבים עובדים בצורה קבועה עם משרד חקירות מסוים וישמחו להמליץ לכם עליו או אפילו ליצור עם משרד זה קשר עבורכם. חשוב לזכור, כי כמו בתחומים מקצועיים רבים נוספים, כאשר אנו מחפשים חוקר פרטי הדרישה הראשונה והבסיסית ביותר היא שיהיה מקצועי. מקצועיות של משרד של חוקרים פרטיים באה לידי ביטוי בכמה מישורים.

ראשית, המשרד בעל ניסיון בתחום הרלוונטי בו אתם זקוקים לחוקר. שנית, המשרד מעסיק חוקרים מנוסים ומיומנים בלבד, כך שניתן לסמוך עליהם שכבר עשו עבודה דומה בעבר. שלישית, החקירה מתנהלת בצורה היעילה ביותר האפשרית, במסגרת התקציב שנקבע – אין מריחות זמן, אין בזבוזים על חיפושי סרק, אלא חיפוש יעיל וממוקד במושא החקירה. לבסוף, כמובן שפרמטר חשוב בבחירה של משרד חקירות הוא המחיר שאותו משרד מציע עבור ניהול החקירה הספציפית בה אתם מעוניינים.

דיסקרטיות מעל הכול

יש נושא אחד שלא הזכרנו אותו קודם לכן, על אף שהוא מהווה את אחת מאבני היסוד של כל חקירה – הדיסקרטיות. שמירה על דיסקרטיות מלאה עבור כל לקוח היא תנאי בסיסי בהסכם שבין חוקר פרטי ללקוח. לקוחות רבים אינם מעוניינים שעוד אנשים ידעו על החקירה המתנהלת ממגוון סיבות. לא רק שהדיסקרטיות חשובה כדרישה של הלקוח כחלק מהשמירה על הפרטיות שלו, אלא שהדיסקרטיות היא גם חלק מכריע ממהלך החקירה.

אי שמירה על סודיות מלאה יכולה לגרום לכך שמושאי המחקר יגלו כי החקירה מתנהלת וכך תיגרם אי נעימות גדולה ללקוח וכן מהלך החקירה עצמו ייפגם בצורה אנושה.

משרד חקירות
משרד חקירות

ההבדל בין משרד חקירות טוב לבין אחד שלא יכול לקבל תואר כזה הוא למעשה במקרים רבים ההבדל בין לעבוד עם אדם אתי ומקצועי המנהל את פעילותו בהתאם לחוק ובאמצעים מקצועיים לחלוטין לעומת אדם שלא רק שעשוי לפעול מחוץ לגבולות המקובלים אלא גם “לעקוץ” אתכם מבחינת השירות או התוצאות. לכן ראשית כל אתם זקוקים למשרד מקצועי ואמין ללא פשרות!

הבינו מהם הצרכים והרצונות שלכם

לפני הפנייה הראשונית אל משרד חקירות חשוב שתשבו עם עצמכם – באופן פרטי או עסקי בהתאם למצב הנתון – ותבינו לעומק מה בדיוק אתם צריכים ומהם הרצונות שלכם. רצוי לבוא לחוקר כמה שיותר מגובשים מבחינה זו וכך שני הצדדים יוכלו לעבוד יחד טוב ובאופן יעיל יותר. אין הכוונה כמובן שמשרד החקירות תמיד יספק לכם את תוצאות החקירה שאתם רוצים או חושדים בהן – חלילה, התוצאות הן תמיד רק האמת בשטח ללא סילופים – אך כאשר הצרכים והרצונות ברורים, קל יותר לבנות תוכנית עבודה רלוונטית ולספק שירות ממוקד ויעיל יותר מכל בחינה.

משרד חקירות מבחינה משפטית

לפני שפונים לקבלת שירותי חקירה עליכם לדעת כי זהו תחום עיסוק רגיש ומורכב אשר בישראל דורש רישיון מקצועי לכל דבר ועניין, מטעם משרד המשפטים. לכן אתם חייבים לעצמכם ולפי החוק לעבוד רק מול משרד הפועל תחת רישיון מלא ואשר חוקריו מחזיקים רישיונות בתוקף. לא כל אחד יכול להיות חוקר פרטי ולכן לרישיון יש משמעות אמיתית מעבר לתעודה עצמה שתולים על הקיר במשרד!

משרד א. חפץ חקירות ומעקבים מביא עמו שנים של ניסיון בחקירות פרטיות ועסקיות ואנו כאן לשירותכם תמיד. התקשרו היום לטלפון 050-920-0299 – דיסקרטיות מלאה מובטחת!