א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 

הטרדות טלפוניות

מהי בדיוק ההטרדה הטלפונית ומה יכולות להיות ההשלכות שלה?

מצב שבו אתם סובלים מהטרדה טלפונית יכול להיות מצב שמשבש בצורה משמעותית ביותר את שגרת החיים שלכם. רבים מאתנו מכירים את המצב הזה טוב מדי – אנחנו מקבלים שיחות טלפון ממספרים לא מזוהים, או אפילו במרבית המקרים ממספרים שמופיעים לנו כמספרים חסומים – ובשיחה עצמה אנחנו חשופים להטרדה כזו או אחרת כמו גניחות, שתיקה, צעקות בשפה זרה, איומים וכדומה. כמובן שביצוע הטרדה שכזו הוא עבירה על החוק לכל דבר ועניין, כאשר סעיף 30 לחוק התקשורת התשמ"ב – 1982 קובע כי "המשתמש במתקן בזק באופן שיש בו כדי לפגוע, להפחיד, להטריד, ליצור חרדה או להרגיש שלא כדין, דינו – מאסר שלוש שנים". כיום, המשמעות של הטרדות טלפוניות הורחבה גם לשימוש בטלפונים סלולריים, הודעות SMS, הודעות מידיות באפליקציות כמו וואטסאפ וכדומה. במצב שבו אתם סובלים מהטרדה כזו או אחרת באחד המדיומים התקשורתיים אותם ציינו, אתם צריכים לדעת כיצד לנהוג בצורה נכונה.

מה אתם יכולים לעשות במצב בו אתם מוטרדים טלפונית? למי צריך לפנות?

 
• לפנות למשטרה – במצב שבו אתם סובלים מהטרדות טלפוניות, אתם למעשה הופכים לקורבן של עבירה פלילית שדינה מאסר, כפי שכבר הסברנו. לכן, אופן הפעולה הבסיסי ביותר ואולי גם הנכון ביותר עבורכם הוא פנייה למשטרה. במידה ומדובר בהטרדה שיטתית ומתמשכת, המשטרה צריכה לספק פתרון למען ביטחון הציבור – ואמורים להיות לה הפתרונות המתאימים בכדי לנתר את שיחת הטלפון ולהבין מי הגורם המטריד, במטרה להגיש כנגדו כתב אישום לאחר חקירה.
• לפנות לחוקרים פרטיים – הדרך שרבים בוחרים בה במצב בו הם סובלים מהטרדות טלפוניות היא דווקא פנייה לגורמים פרטיים שיכולים לחקור את העניין ולהיכנס לעובי הקורה – חוקרים פרטיים. במקרים רבים מדי, המשטרה לא מתייחסת ברצינות מספיקה למצבי ההטרדה הבעייתיים האלה, ובכדי לחשוף את הגורם המטריד יש צורך בשירות חקירות פרטיות שיכולים להתחבר למכשיר הטלפון שלכם ולאתר את מקור השיחה המטרידה, וכך גם בנוגע להודעות שונות. חקירה מקצועית שכזו תאפשר לכם לנקוט אחר כך בהליכים הפליליים והאזרחיים הרלוונטיים כנגד הגורם המטריד.
• הליכים משפטיים – כאמור, מצב של הטרדה טלפונית הוא בעל השלכות חוקיות, ואתם צריכים לדעת את הזכויות שלכם. מעבר למשפט הפלילי שכאמור יכול להסתיים בעד 3 שנות מאסר למטריד, ניתן גם לפתוח דין אזרחי כנגדו בגלל נזקי ההטרדה, ולקבל פיצויים מתאימים.
 
הטרדות טלפוניות
 

חקירה ומעקבים לגילוי הטרדות טלפוניות

פניתם למשטרה, ניסיתם לבד להבין מי המטריד אך ללא הצלחה?
א. חפץ חקירות מומחים בחקירות ועבודות בילוש מקיפות עד לאיתור המטריד. 0509200299
  • סוף להטרדות טלפוניות באמצע הלילה
  • נגמרו הפחדים והמבטים לאחור