א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 

חוקר פרטי בגידות

במערכת יחסים לא תמיד הכול ורוד, לעתים קיימות עליות או מורדות, חלק מהמשברים עשויים אף לגרום לפירוק המשפחה. אם בזמן האחרון בן או בת זוג שלכם מרבה לצאת בערבים? הטלפון נשאר צמוד גם כשהוא בבית? היא מוחקת את יומן השיחות? יש לכם חשש רציני שמשהו מתרחש מאחורי גבכם? ואם יש לכם חשד לבגידה, אל תקפצו ישר למסקנות, שקלו לפנות לשירותי חוקר פרטי בגידות אמין ואובייקטיבי אשר יספק לכם הוכחות או להפריח את דאגתכם.

מעקבים

 
לרשות חוקר פרטי בגידות קשת רחבה של פעולות ואמצעים שונים ומתקדמים על מנת לראות מה בני הזוג שלכם עושים בפועל. זה יכול להתבטא במעקב אחריהם, רגלי או באמצעות כלי רכב, אם זה במקומות ציבוריים, מקום העבודה ואפילו במקומות בילוי כאשר הם יוצאים מהבית. במסגרת מעקבים החוקר הפרטי יבצע תיעוד בעזרת צילום של בני הזוג ויביא לחשיפת האמת. אפשרות נוספת היא בדיקת המחשב של בני הזוג, שכן כיום יש שימוש רב במדיות החברתיות להכרות עם אנשים חדשים.
 
חוקר פרטי בגידות
 

כיצד ניתן לדעת אם בן הזוג שלך בוגד בך ?

 
בני זוג נשואים או כאלה שמנהלים יחד משק בית משותף צריכים להאמין אחד בשני. אחת הסיבות להפרת האמון היא בגידה, שעלולה להתגלות על ידי הצדדים באופן ספונטני או לאחר תהליך ארוך של מעקב. השאלה כיצד ניתן לדעת אם בן הזוג בוגד מורכבת משורה ארוכה של פרמטרים והיא תלויה גם בסביבה הפרטית, בחברה ובתרבות, אך אפשר בכל זאת להצביע על כמה סימני אזהרה.

מה אומרת תחושת הבטן?

רוב האנשים שמגלים שבן הזוג בוגד בהם עושים זאת בעקבות תחושת בטן מסוימת. קשה אמנם לשים את האצבע על גורם שמעורר תחושת בטן מן הסוג הזה, אך בלתי אפשרי להתעלם ממנה. מצד שני, לא כל תחושת בטן שלפיה בן הזוג בוגד היא אכן אמינה ומבוססת. הדבר הנכון הוא לעקוב אחר תחושת הבטן לאורך זמן ולא לשבור את הכלים לפני שמוודאים שאכן מדובר בבגידה.

סימנים שאמורים להדליק נורה אדומה

יש גם היבט טכני ומעשי לבגידה של אחד מבני הזוג. הביטוי של הבגידה בפועל עשוי להיות בשורה ארוכה של סימנים, וכל אחד מהם אמור להדליק נורה אדומה. הנה כמה מהסימנים האלה:

א. שינוי מפתיע של השגרה – בני זוג שחיים אחד עם השני לומדים להכיר את השגרה. כאשר אחד מבני הזוג בוגד השגרה משתנה, בעיקר משום שהוא צריך לפנות זמן למערכת היחסים החדשה. שינוי מפתיע של השגרה הוא בהחלט אינדיקציה לתהליך מסוים שמתרחש מאחורי הקלעים ובני הזוג צריכים לבדוק אותו לעומק.

ב. איחורים ועיכובים על בסיס יום יומי – לא כל איחור של בן או בת הזוג לארוחת הערב מעיד על בגידה, אך כאשר הדבר הופך להיום יום יומי אמורות להידלק נורות אזהרה מסוימות. יש לשים לב לתכיפות האיחורים והעיכובים ולא לפחד להציף נושאים מטרידים או שאלות קשות.

ג. פגיעה במערכת היחסים האינטימית – עוד אינדיקציה טובה לבגידה של בני הזוג היא ירידה באיכות מערכת היחסים האינטימית. אם למשל בני הזוג כבר לא מחבקים או מנשקים אחד את השני בגלל היעדר יוזמה של אחד הצדדים, סביר להניח שישנה מערכת יחסים אחרת ששואבת מהם את האנרגיות. גם במקרה כאלה התייעצות עם חוקר פרטי בגידות יכולה לסייע ולבסס טענות מרכזיות.

חוקר פרטי בגידות ויחסי אישות

תפקידו של חוקר פרטי בגידות ויחסי אישות הוא לבחון לעומק את החשדות. אפשר לערב את החוקר הפרטי בשלבים שונים של החשדות, או להתייעץ איתו עוד לפני שנכנסים לעובי הקורה. המעורבות של החוקר הפרטי כמובן דיסקרטית לחלוטין והיא לא משפיעה על הילדים, החברים או המשפחה המורחבת. המשמעות היא שאפשר לגייס את החוקר הפרטי בשביל לבדוק אם בן הזוג בוגד, ובמידה והתשובה שלילית לחזור לשגרה.

מה עושים אם בן הזוג בוגד?

הנושא הופך להיות מורכב ורגיש יותר אם יוצרים קשר עם חוקר פרטי בגידות ומגלים שבן הזוג אכן הפר את האמון. במצבים כאלה צריך לבחון את הנושא לעומק ולהבין את ההשלכות. בשלב הראשון אפשר לבקש מהחוקר הפרטי לאסוף עדויות שיכולות לאחר מכן לשמש בבית משפט לענייני משפחה, בעוד בשלב השני ניתן לעמת את בן הזוג עם הפרטים. בסופו של דבר, המטרה היא לשפר את איכות החיים ולמנוע עוגמת נפש מהצדדים.

מהי המשמעות של בגידה?

אחד הדברים הקשים ביותר שיכולים לקרות בזוגיות הוא חשד, או מציאת הוכחה לבגידה מצד אחד מבני הזוג. החשד הוא כמו רעל במערכת היחסים, וגילוי של חוסר נאמנות מוביל פעמים רבות לשבירת האמון ולתחושות קשות של כאב וכעס, ואף יכול להסתיים בפרידה וגירושין.

במקרה כזה שואלים את עצמם בני זוג רבים, האם לבגידה יש השלכות משפטיות על הליך הגירושים? התשובה לשאלה זו מורכבת, ותלויה גם בסמכות שבה מתנהל הליך הגירושים – בית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הרבני. בכל מקרה, בכל תהליך הנוגע לגירושים המערב בגידה מומלץ לפנות לייעוץ משפטי, וחשוב להביא כמה שיותר הוכחות, אותן ניתן לאסוף עצמאית, או להיעזר בחוקר פרטי בגידות הינן תחום מומחיותו.

תוצאות והשלכות המעקב

תוצאות המעקב עשויות לא להיות קלות ולתת הוכחה ממשית על עיסוקיו של בן זוגכם, בגידות, ניהול מערכות יחסים או הסתבכות כלשהי. גילויים אלו עשויים לגרום להשפעה על המצב הנפשי, הכלכלי ואף להתפרקות המשפחה. הוכחות אלו, קבילות לשימוש בבית הדין הרבני ובתי הדין לענייני משפחה, ועשויים לזכות אותך במהלך התביעה המשפטית.

השפעות משפטיות אפשריות של בגידה


  • פגיעה כלכלית – בית הדין לענייני משפחה מתנהל על פי חוק יחסי ממון, ועל פי חוק זה אין שום חשיבות לסיבה בגינה נגמרו הנישואין. בן זוג שבגד אינו מאבד את זכויותיו הכלכליות או "נענש" כלכלית. בבית הדין הרבני התמונה יכולה להיות מעט שונה. מזונותיה של אישה בוגדת יכולים תיאורטית להישלל אם הוכח שבגדה. עם זאת, בתי הדין הרבניים דורשים הוכחות חד משמעיות וחזקות ביותר על מנת לנקוט בצעד זה.

  • משמורת – בגידה אינה אמורה להשפיע על שאלת המשמורת, מכיוון שזו מושפעת משאלת טובת הילד עצמו. ככלל, בתי המשפט אינם תופסים בגידה כמעשה אשר מעיד על חוסר מסוגלות הורית. נדרש להוכיח שהבגידה עצמה מסכנת או פוגעת בטובת הילד על מנת שתהיה לה השפעה בתחום זה.
 
השפעות משפטיות של בגידה

האמת לגבי בגידה

בית המשפט לענייני משפחה אינו מייחס חשיבות לשאלת הבגידה בדיוניו, כל עוד היא אינה פוגעת ברווחת הילדים. עם זאת, לעיתים יש השפעה להאשמה בבגידה בבתי הדין הרבניים. מכאן שהצורך לדעת את האמת איננו רק צורך רגשי חזק. במידה ובגידה הובילה לתהליך גירושין, בקשו יעוץ משפטי מוסמך ואספו כמה שיותר ראיות הנוגעות לבגידה , בעצמכם או בסיוע מקצועי של חוקר פרטי בגידות הן תחום עיסוקו. כך תוכלו להבטיח שתעברו את ההליך הקשה עם כל הידע הנדרש ובמינימום מאמץ וקשיים.

דיסקרטיות בכל מחיר

חשוב מאד להדגיש כי בכל מקרה, חוקר פרטי בגידות מחויב לשמור תמיד על דיסקרטיות לאורך כל התהליך וגם בתום סיום המעקב, לא משנה איזה תוצאות יעלה המעקב, אם לטוב או לרע. חשיבות הדיסקרטיות היא לכל אורך תהליך החקירה, על מנת שבן הזוג בכלל לא יחשוד שאתם עוקבים אחריו. זה אומר שגם אם יסתבר שהוא לא בוגד בכם הוא לא ייפגע כלל, אבל אם הוא כן בוגד - הוא לא ישנה דפוסיי התנהגות, יזהר ויפסיק בעיסוקיו.

מיקרו בגידה – האם קיים כזה דבר?

אם אתם מנהלים מערכת יחסים עמוקה וארוכה או נשואים כבר שנים רבות – וודאי הספקתם ללמוד את מערכת הקודים הזוגית המיוחדת לכם, כמו גם את מערכת החוקים הנוקשה המלווה בדרך כלל קשרים זוגיים. מרגע בו בחרתם אחד בשניה, אתם מחויבים למעשה לבן או לבת הזוג וכמו אומרים – כל זמן שאנחנו יחד, בני המין השני לא קיימים. כל זה טוב ויפה כששני בני הזוג מצייתים למערכת החוקים הלא כתובה הזו, אך מה קורה כשאחד מבני הזוג בוגד? אז, בדרך כלל, יסתם הגולל על מערכת היחסים, או לפחות תיפער בה תהום עמוקה.

וכעת ננסה לשאול שאלה קשה יותר: מה קורה כשאחד הצדדים לא ממש בוגד, אלא רק חוטא בבגידה קטנטנה? לא בטוחים למה הכוונה או מה התשובה לשאלה? הכירו את הנגע החדש של דור הדיגיטל והסמארטפונים – בגידה, אבל קטנה. או במילים אחרות: מיקרו בגידה.
גבר בוגד בבת הזוג

מיקרו בגידה: קווים לדמותה

אתם יושבים בסלון ביתכם. הבן שלכם משחק במחשב שלידכם, הבת מציירת ציור, וזוגתכם במקלחת. לכאורה – ערב רגיל ורגוע, אלא שאז, תוך כדי שיטוט אקראי בחשבון הפייסבוק שלכם, אתם נתקלים בתמונה של האקסית. נכון, הכל ביניכם נגמר ממש יפה ואפילו נפגשתם באירועים שונים במהלך השנים – ואחרי הכל, עבר כל כך הרבה זמן, הרי ברור שלעולם לא תבגוד באשתך – אבל מדוע זה יהיה כל כך גרוע לחטט לה קצת בפרופיל? רק כדי לראות מה שלומה.

ואז, אחרי שאתם מרגיעים את עצמכם, מתפלק לו לייק קטן לתמונה אחת, אייקון צוחק לפוסט שני ובלי שאתם שמים לב – עברו יותר מעשרים דקות, ואתם עדיין בתוך הפרופיל של אישה שהיא לא בת הזוג שלכם. במהלך הימים והחודשים הבאים, אתם מוצאים את עצמכם חוזרים על אותו התהליך בדיוק – אלא שכעת הדבר היחיד שנשאר אותו הדבר הוא הילד המשחק במחשב והילדה שמציירת, שכן מערכת היחסים שלך ושל זוגתך, איך לומר, לא נמצאת בדיוק במקום בו היא הייתה.

האם אנחנו בוגדים?

הסיטואציה הזו פותחת ארסנל שלם של שאלות ותהיות, כשהגדולה מביניהן היא: מה נחשב כבגידה? בעידן בו יחסים רבים מתנהלים באופן וירטואלי בלבד ונוצר שיח שלם שלא מתקיים במימד הממשי – מיקרו בגידה נחשבת, כך לפי המומחים, לבגידה לכל דבר. נכון, לא ביצעתם אף מעשה אקטיבי, ואין כל רע, לכאורה, בלשלוח אייקון מפוקפק לעמית שלך לעבודה שסה"כ את די מחבבת – אבל תכלס, מעבר לכך שהמעשים הקטנטנים האלה "כשרים אבל מסריחים" לכשלעצמם, הם גם עשויים להוביל לתהום שלעיתים קרובות – אין ממנה חזרה.
בגידה של בת הזוג בבן הזוג

למה זה כל כך נורא?

דווקא בעידן הוירטואלי בו מילים נשלפות בקלות רבה מדי – אנחנו חייבים לשים לב ולהיזהר מאוד במעשינו. תשאלו כל חוקר פרטי בגידות ושל תחומים נוספים – מעשים קטנים הופכים לגדולים מהר מאוד. מעשים שנעשו בלי כוונת זדון – מסלימים מהר מאוד ומידרדרים למקומות שלא חשבנו שיגיעו אליהם בכלל. ספציפית בתחום הבגידות המסובך דיו גם כך, הגבול מיטשטש מהר מאוד.

מה נחשב כלא בסדר? מה נחשב כתמים ולגיטימי? כבר אמר המשורר – אם יש התלבטות – אין התלבטות. ברגע שיש תקשורת סמויה בין אחד מבני הזוג לבין אדם מן החוץ – כבר מדובר בתקשורת אינה כשרה. למרות הדברים הללו – מוטב כי כל זוג יחליט מהי הדרך הנכונה לו.

אלירן חפץ הוא חוקר פרטי בגידות עם שנים ארוכות של נסיון, העומד בראש משרד חקירות פרטי המספק את שירותיו המקצועיים ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד, וחבר בלשכת החוקרים הפרטיים. אם יש לכם ספק שלא נותן לכם מנוח ואתם רוצים לרדת לחקר האמת – אני כאן בשבילכם, ומעמיד לרשותכם את נסיוני ואת הידע המקצועי שרכשתי
 
להתייעצות נוספת אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרד החקירות א. חפץ בטלפון
050-9200299 או להשאיר פרטיכם באתר.