א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 

חקירות כלכליותחקירות כלכליות הן חקירות שמתבצעות כאשר קיים חוסר במידע שעשוי להביא תועלת כלכלית. למשל: בדיקת חשבונות בנק לפני הסכם ממון, איתור ירושות, מעקב אחר מתחרים עסקיים ועוד.
בתחומים אלה תוצאות החקירה עשויות להניב רווח כלכלי.


ניהול וביצוע חקירות כלכליות
בעולם העסקי חשוב מאוד להיות תמיד עם האצבע על הדופק ולהיות בטוחים באמינותו וביכולתו הכלכלית של האדם עמו אתם עומדים ללחוץ ידיים. חקירות כלכליות נועדו לספק עבורכם את המידע המלא אודות השותף/העמית העסקי העתידי שלכם, וכאן נרחיב מעט יותר על המקרים שבהם הן נדרשות.

חקירות כלכליות - מדוע זה כל כך חשוב?
כולנו יודעים שלעתים רבות אנשים עשויים לעשות רושם של מצליחנים, כאשר בפועל הם למעשה עומדים על סף פשיטת רגל וצברו חובות כבדים ביותר. לנו בתור בני אדם אין תמיד את היכולת לדעת האם השותף/העמית העסקי המיועד שלנו הוא אכן בעל היכולות הכלכליות עליהן הצהיר, ולכן בלית ברירה עלינו להזמין חוקר פרטי שמתמחה בביצוע חקירות כלכליות על מנת לבדוק את רקעו של אדם מסוים.

מה תגלה החקירה?
כאמור, החקירה הכלכלית אמורה לספק לכם את כל הרקע הדרוש אודות השותף או העמית העסקי הפוטנציאלי שלכם. ישנם שני מקרים שכיחים להזמנת חקירה כזו:
  • התחברות לשותף – למשל, במקרה שבו אתם מחליטים להסתייע בשותף על מנת לפתוח עסק כלשהו (מכולת, מוסך או כל עסק אחר). כיצד תדעו כי אותו שותף הוא אכן בעל האמצעים שעליהם התחייב? מוטב לו תדעו זאת מראש לפני שתמצאו את עצמכם בודדים במערכה עם הרבה פחות אמצעים מהמתוכנן.
  • לחיצת ידיים עם עמית עסקי – נניח שאתם ספקים של מוצר כלשהו ואדם יוצר עמכם קשר ומבקש להזמין מכם כמות גדולה של סחורה. כיצד תדעו שהצ'קים שלו לא יחזרו? כיצד תהיו בטוחים שהוא יעמוד בהתחייבויותיו לשלם? חקירה כלכלית תספק לכם את כל המידע הדרוש בנושא.
בסופו של דבר, חקירות כלכליות מקצועיות ומקיפות הן הדרך הטובה ביותר לקבלת הרקע הרצוי. החקירה תגלה האם מדובר באדם פושט רגל או שפשט רגל בעבר, כיצד הוא מתנהל עם התקציב שלו והאם אכן יש לו כעת את היכולת לעמוד בהתחייבויותיו כלפיכם. כיצד הדבר מתבצע? ובכן, החוקר הפרטי ינסה לאתר מסמכים על עסקאות שונות שבוצעו בזמן האחרון, ללמוד כיצד האדם מתנהל עם כספיו (חשוב מאוד לגבי שותף עסקי), אילו מקורות הכנסה נוספים מקיימים אותו והאם הוא מסתיר מכם מידע חשוב שכדאי לכם לדעת עליו כגון חובות.

משרד החקירות א. חפץ ישמח לעזור לכם להסיר כל ספק כאשר הוא מתעורר, ויסייע לכם ללכת על בטוח בעולם העסקים. צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 050-9200299 ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא.חקירות כלכליות