א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 
רוב הסיכויים שאת העבודה של חוקר פרטי ראיתם או פגשתם בעיקר דרך הטלוויזיה בסדרות או בסרטים, אך המציאות לעתים יכולה לעלות על כל דמיון. חוקר פרטי עובד בשלל דרכים ובכמה תחומים כאשר התחום הפופולרי ביותר במגזר הפרטי הוא בגידות. כיצד מתבצעת העבודה?

פגישה ראשונית בין הלקוח לבין החוקר

חוקר פרטי בגידות עמוס בלא מעט עבודה ובכל רגע נתון יש לו לפחות כמה לקוחות, כמובן בהתאם לניסיון שלו ולשם שהוא צבר בתחום. הלקוחות שמגיעים על חוקר פרטי זה יכולים להיות שונים מאוד זה מזה, לעתים הם מגיעים עם חשד סביר בלבד ולעתים הם מגיעים בידיעה כמעט ודאית כאשר הם רק רוצים לאשש זאת ולעתים להשיג הוכחות לבית המשפט, הרי לבגידה יש השלכות כלשהן על תהליך הגירושין. יכול להיות שזה יהיה הגבר שיפנה אליו ויכול להיות שזו תהיה האישה ובכל מקרה יש לתאם ציפיות, להכיר ללקוח את התהליך מבחינת אופיו, עלותו וכמובן החשוב מכל – הזמן שלו.

הבנת המניעים והיכרות עם החשוד

בכל מה שקשור לתחום הבגידות והחקירות הפרטיות הרי שלחוקר הפרטי יהיה מידע רב לגבי אותו אדם שחשוד בבגידה ואותו מבקשים לחקור. בסופו של דבר מדובר על בן זוג שלרוב כמובן יהיה גבר או אישה נשואים, ואז יש עליו מידע רב: היכן הוא עובד, מתי הוא יוצא וחוזר מהעבודה, מה מספר הטלפון שלו, מה התחביבים שלו, מה הוא אוהב לאכול ומה הוא אוהב לעשות בזמן הפנוי שלו וכן הלאה. כל המידע הזה צריך לעבור אל החוקר הפרטי מבן או בת הזוג של החשוד או החשודה, ולהבין מה המניעים שלו לבגידה, למרות שהם יכולים להיות מוטעים על ידי בן הזוג שהולך שולל.
 
חוקר פרטי בגידות

שימוש באמצעים טכנולוגים

 
העבודה של החוקר הפרטי חייבת לכלול שימוש באמצעים טכנולוגים אם הוא רוצה לדעת את האמת לגבי בן או בת הזוג של הלקוח שלו שחושד בו בבגידה. האמצעים הטכנולוגים אולי לא יהיו מתקדמים כמו שאתם רואים בסדרות של סוכנויות ביון או סרטי מלחמה אך כן יהיו פעולות אחרות כמובן באישור והכול לפי חוק, מעקבים מצולמים וכן הלאה. החוקר הפרטי צריך גם לדעת כיצד לגשת לנתונים חשובים, מלונות שבהם הוא ישן וכמובן שהכול צריך להיות בצורה דיסקרטית וחוקית. חשוב לזכור שבסופו של דבר תוצאות החקירה לא בהכרח יגיעו לבית משפט.

מעקבים בשטח הם חלק מהעבודה

חוקר פרטי בגידות לא יכול להסתמך רק על רישומים של בתי מלון או אכסניות שהחשוד או החשודה שלו ביקר בהם אלא לעקוב אחריו באופן פיזי. המעקב הוא יתרון גדול של החוקר הפרטי כי הרי אותו חשוד או חשודה לא מכירים אותו ולא יוכלו לזהות אותו, אך בכל זאת עליו לשמור על חשאיות וכמובן לפעול בצורה הנכונה. על ידי המעקב הזה ניתן להשיג תמונות כאשר גם אם הם לא יוכיחו את הבגידה עצמה, הם ילמדו על דפוס הפעולה שלו ויסבירו לבן או בת הזוג הדואגים שהזמינו את החקירה כמה דברים לגביו.

סיכום חקירה ודיווח על הממצאים

אחרי שהחוקר הפרטי אסף את כל ההוכחות שהוא הצליח למצוא הוא ייפגש עם הלקוח שלו ויסביר לו עליהם. כמובן שהפגישה הזו תיערך גם באמצע החקירה במידת הצורך וזה כבר תלוי במשך החקירה ובדרישות של הלקוח. סיכום החקירה לא תמיד ייגמר בתוצאה האמיתית אך הסיכויים שהאמת תיחשף גבוהים מאוד. לאחר מכן גם ידונו על המחיר הסופי אחרי הערכה מצד החוקר כבר בתחילת החקירה.
 
בגידה של גבר באישה