א. חפץ מס' 1 במעקבים
 
 
 
 
 
 
 
 

מודיעין עסקי

אחת הדרכים לייעל את הפעילות העסקית טמונה בהזמנת שירותי מודיעין עסקי רציפים. תחום זה הינו חלק בלתי נפרד מעולם החקירות הפרטיות והוא מאפשר לבעלי עסק ולאנשי עסקים לבצע מהלכים מושכלים יותר המתבססים על קבלת מידע מוקדם ואמין. להלן מספר טיפים שיאפשרו לכם למקסם את יכולות התהליך.

מודיעין עסקי- כך תעשו זאת נכון

 
רק איסוף מקצועי נכון של מודיעין עסקי לא יותיר עקבות ולא יפגע באף אדם או ישות ארגונית תוך כדי התהליך.

  • התקשרו עם מומחים בתחום – ע"פ החוק, רק חוקר פרטי מוסמך לבצע משימות של חקירות פרטיות. לכן, כאשר אתם מעוניינים בהזמנת שירותי מודיעין, התקשרו עם משרד חקירות שמתמחה בכך ומעסיק חוקרים פרטיים בעלי ניסיון בתחום הכלכלה והעסקים.

  • הבהירו את צרכיכם המדויקים – על מנת להשיג את התוצאות המצופות, עליכם ראשית כל לאפיין את הצרכים שלכם במשימת המודיעין הספציפית. רק כך תוכלו לקבל תשובות ברורות וממוקדות יותר.

  • היו דיסקרטיים – חשוב שלא לשתף אחרים בעובדה כי אתם משתמשים בשירותי מודיעין עסקי על מנת שהבדיקה תתבצע בזמן שגרה ולא כאשר מוכנים לכך.

  • השתמשו גם בטכנולוגיה – חפשו חברה אשר משתמשת בציוד טכנולוגי למעקב וניטור, גלויים וסמויים גם יחד, בעיקר מצלמות אבטחה ומכשירי סיכול ציטוט והאזנה. אמצעים אלה עוזרים לאסוף מודיעין אודות "אויבים מבית" או שותפים עסקיים קיימים ופוטנציאליים גם יחד.

  • בצעו בדיקות על בסיס קבוע – רבים מבררים אודות העובדים שלהם רק כאשר הם מעוניינים לברר האם הם פועלים כשורה או מבצעים אי סדרים (כגון גניבות) במהלך עבודתם. בעלי עסקים אחרים משתמשים במודיעין העסקי רק לשם קבלת רקע על שותף או עמית לעסקים פוטנציאלי. חשוב להבין כי כדי להתנהל נכונה ולהיות המובילים בתחומכם, התהליך חייב להתבצע באופן קבוע ולא רק כאשר עולה בכם חשש מסוים


 
מודיעין עסקי

מעקב אחר מתחרים עסקיים

האמירה "ידע הוא כוח", אשר מיוחסת לסר פרנסיס בייקון, מדינאי ופילוסוף אנגלי, והיתה נכונה לימיו, הופכת למדויקת וקולעת שבעתיים בימינו-אנו, עידן המידע. חשיבותו של מידע לבית העסק או הארגון היא כפולה: בפעם הראשונה כאשר מדובר במידע משלו, מידע עסקי שהוא עצמו מייצר ומשתמש בו ועליו הוא צריך להגן בכל האמצעים הקיימים, ובפעם השנייה, כאשר מדובר במידע עסקי של המתחרים.

מעקבים כחלק בלתי נפרד ממודיעין עסקי-תחרותי

תחום המודיעין העסקי הינו תחום ותיק, אשר התפתח ותפס תאוצה מוגברת בשנים האחרונות בעקבות הצמיחה המשמעותית בערוצי התקשורת והפרסום. אם בעבר הלא רחוק נאלצת לשלוח חוקר פרטי (או מרגל) שיעקוב פיזית אחר מתחרה, כיום, חלק גדול מהמידע נמצא גלוי על פני השטח וזמין לאיסוף על ידי אנשי מקצוע מנוסים. מעקבים שוטפים אחר פעילותם הגלויה והסמויה של מתחרים נהפכו לחלק בלתי נפרד מתחום המודיעין העסקי תחרותי. מעקב שוטף אחר מתחרים ושמירת האצבע על הדופק לא רק מאפשרים לך לדעת מה נכון לעשות עכשיו, אלא אף מאפשרים לך לצפות ולתכנן את צעדיך העתידיים.

איזה מידע יעיל ניתן למצוא על המתחרים?

מדהים לדעת כמה מידע ניתן לדלות וכמה מסקנות ניתן להסיק מכמויות המידע (הזניח לכאורה) אשר מפורסם על ידי עובדי ארגונים וחברות ברשתות החברתיות, למשל. שינויים פנים- ארגוניים, פיטורים, גיוס כוח אדם חדש בתפקידים מסוימים או פתיחת מחלקה חדשה, כל אלה יכולים להעיד על שינויים מגמתיים החלים אצל המתחרים ועשויים להשפיע גם על העסק או הארגון שלך. מודיעין עסקי עשוי להיות גם מעקב שוטף אחרי מצב השוק בראייה כוללת ורחבה, זיהוי מתחרים חדשים, שותפויות קבועות ושותפויות לצורך פרויקט ספציפי, יאפשרו לך לקבל תמונת מצב אמיתית ואת הנתונים הדרושים לך לצורך גיבוש האסטרטגיות העסקיות והשיווקיות.

איפה נמצא המידע?

המידע נמצא בכל מקום ברמות שונות: חלקו גלוי על פני השטח, למשל, באתרים הרשמיים של המתחרים, בכנסים, באירועים ובאתרי החדשות. חלקו האחר מרומז יותר ודורש יכולת עיבוד וניתוח של המידע כדי להפכו למועיל, כדו"חות פיננסיים, דו"חות אנליסטים ומידע שמפרסמים העובדים של המתחרה. מאחר שמידע זה איננו בהכרח ברור ונהיר, יש צורך בעין מקצועית כדי להפיק ממנו את המרב.

מי יזמין חקירות עסקיות ?

חקירות עסקיות משמשות לאיסוף מידע על גורמים עסקיים שונים, הן פנים ארגוניים והן חיצוניים. על פי רוב, מי שיזמין חקירות בתחום העסקי אלו אנשים העוסקים בתחום בו המידע מהחקירה העסקית יועיל להם מבחינת העבודה והרווח הכלכלי. בפעמים רבות מדובר במשקיעים אשר מעוניינים לדעת תהליכים בחברות שונות שעשויים להשפיע על ההשקעות שהם עתידים לבצע. בפעמים אחרות מדובר באנשי עסקים בדרג ניהולי אשר מידע לגבי המתחרים או העובדים בחברה יסייע להם באופן משמעותי.
 

לשם מה נזמין חקירות עסקיות?

לביצוע חקירות עסקיות יש מספר מטרות:

• אמון העובדים – קרו בחברות רבות כבר לא מעט מקרים בהם העובדים אינם נאמנים לחברה. לרוב מדובר במצבים בהם העובדים בתוך החברה מדליפים מידע למתחרים, דבר זה עלול לפגוע אנושות בסודיות של פיתוח המוצרים ושל שמירת הפטנט. במקרה של משקיעים, עובד שפועל בצורה לא אמינה עלול לגרור השקעות המוטות לצד אינטרסים שקשורים בעובד ולא בחברה וכך לגרור הפסד כספי. חקירות עסקיות יכולות לשמש למעקב אחר עובד שחושדים בו ולקבלת ראיות על כך.

• דליפת מידע – ניתן לבצע חקירות עסקיות על חברות מתחרות על מנת לוודא שלא דולף מידע עסקי חשוב של החברה שלכם למקומות לא רצויים. דליפת המידע עלולה לקרות לא רק באשמת עובדים לא אמינים אלא גם עקב מערכות שאינן עובדות כראוי ועל כן חקירה עבור מקרים כאלו מהווה אמצעי בקרה מצוין.

• מודיעין עסקי – בתחום ההשקעות וגם בתחומים אחרים החשיבות בהבנת המצב העדכני בשוק היא עצומה ומהווה בסיס קריטי לקבלת החלטות. חקירות עסקיות שנותנות מודיעין על המתחרים מאפשרות לקבל מידע חשוב וגם להבין מתי קולגות עמם מנהלים עסקים אינם מספרים לכם פרטים חשובים שעשויים להשפיע על קבלת ההחלטות בחברה.

חקירה עסקית מבצעים רק אצל המומחים בתחום

א. חפץ מס' 1 במעקבים היא חברה עם ניסיון עשיר בתחום חקירות עסקיות. החברה משתמשת במכשור טכנולוגי מתקדם ביותר על מנת לאסוף מידע באופן דיסקרטי ויעיל ביותר. החברה תיתן לכם שירות אמין ומקצועי לכל מטרה של ביצוע חקירה עסקית, על מנת שתהיו שבעי רצון באופן מקסימלי.